четвъртък, 15 март 2012 г.

Здравей!

Здравей! Как си? Добре ли си?
Добре е май ...
А на вън е март. Снега вали си.
Де да беше миналият май.

Тогава беше с мен.
Знаех как си. Просто ти личеше,
но не аз държах те в плен,
за някой друг ти държеше.

Сама постави си окови.
Това си ти. Това си ти избра.
А на мен какво остави?
Е! ... Така и не разбра.

Ще ти кажа някой ден,
а всъщност ще се питам сам,
когато ти веч не си до мен.
Как ли стигнахме до там?

Тез´ нелепо зададени въпроси
Ще бъда с теб напълно откровен
Здравей! Как си? Добре ли си?
Всъщност … те бяха си за мен.

вторник, 6 март 2012 г.

Писна ми!

Защо ли да се мъча
живота с моите думи
по-красив да правя
като другите го правят с лекота.

Ако искам нещо да си кажа
Ще го кажа ей така
Гладен съм. Ето казах го.
И какво? Хм? Нищо.

Някой къшей хляб ще подаде ли?
Надали.
Дори и хората с широките сърца
хляба си не дават току така.

Усещам? Как в твоята глава
Съмнения пораждат тези ми слова.
Ми ето виж! Аз ръка подавам,
ала празна си остава тя.

понеделник, 5 март 2012 г.

Часът е пет!

Ето на. Будилника звъни.
Очи търкаш полудиви.
До кога така ще спиш?
Неделя ли е? Хм, …едва ли.

Яростно стиснала клепачи
не намираш ти покой
в просъницата своя,
за прегръдка си мечтаеш ти.

Рано е. Още си в леглото
още спиш от едната му страна
Едва, едва ръката си протягаш
за да ме докоснеш ти.

Продължаваш със затворени очи
Леглото да опипваш …
Чувството е като на изгубен
Защото аз си тръгнах в три.

А, аз бях там … в съня ти.
Сънува как сме вкопчили ръце
Как към слънцето летим.
Как телата ни в облаци се галят.

Часът е пет. Навън е мрачно.
Това бе твоят сън.
И пак се сгушваш в топлата постеля.
Още малко да поспиш.

петък, 2 март 2012 г.

Разбирам

Любовта щом веч я няма
ти не се кори,
приятелството си остава
и хубавите спомени в зори.

С високо вдигната глава
ти напред върви,
има щастие за двама
в бъдещите дни.

Без лоши чувства
ти ръка подай
с човека, с който си била
в живота с него ти́ бъди докрай.

четвъртък, 1 март 2012 г.

Мимолетна връзка

Бях твоята играчка,
подлъга ме с любов.
Поигра си с мен тогава,
така и не разбрах защо.

А там в грешното легло,
с надежда и със страст,
желаех те до болка,
там … загубих се и аз.

Виж ... болката остана
и до днес боли.
Как да те забравя?
Като ти си в моите мечти.

Палавница малка сладка,
изкусница във любовта
Подигра се със съдбата,
а тя изигра ни нас.